انتخاب اسفنج مناسب مبلمان

انتخاب اسفنج مناسب مبلمان

مبلمان یکی از مهمترین قسمت‌های دکوراسیون داخلی خانه و ادارات است که نقش مهمی در تحول ظاهر و شکل دادن به فضاهای مختلف دارد. اما انتخاب اسفنج مناسب برای مبلمان، بسیار مهم است و بستگی به کاربرد آن دارد.

اسفنج‌های مبلمان به دو نوع نرم و سفت تقسیم می‌شوند. هر کدام از این اسفنج‌ها مزایا و معایب خود را دارند و بستگی به نیاز شما دارد که کدام را انتخاب کنید.

اسفنج نرم:

اسفنج نرم یکی از پر استفاده‌ترین اسفنج‌های مبلمان است. این نوع اسفنج برای استفاده در مبل‌های راحتی، تخت‌خواب، صندلی‌های سینما و تئاتر و … مناسب است. این نوع اسفنج به دلیل نرم بودن، باعث ایجاد حس راحتی و آرامش در کسانی می‌شود که از آن استفاده می‌کنند. همچنین این نوع اسفنج، برای مبلمانی که در فضای نشیمن منزل و یا استفاده های طولانی مدت در نظر گرفته می شود مناسب است تا احساس خستگی طولانی مدت را نداشته باشد.

معایب این نوع اسفنج، کم بودن مقاومت و عمر مفید آن است. به علت نرمی و حالت ارتجاعی زیاد می باست در انتخاب خود دقت بیشتری داشته باشید برای جلوگیری از افت اسفنجهای نرم توجه به دانسیته و تراکم اسفنج بسیار حائز اهمیت است. بهترین انتخاب برای داشتن عمر طولانی و در عین حال نرمی نشیمن اسفنجهای نرم با تراکم بالا هستند مانند اسفنجهای ویژه 35 کیلوگرمی.

اسفنج سفت:

اسفنج سفت یکی از مقاوم‌ترین اسفنج‌های مبلمان است. این نوع اسفنج برای استفاده در مبل‌های با تردد بالا، مانند مبل‌های فضای عمومی، هتل‌ها، رستوران‌ها و … مناسب است. این نوع اسفنج به دلیل سفت بودن،در استفاده های مداوم و پر رفت و آمد عمر بیشتری دارند و همچنین بعد از گذشت زمان کمتر دچار افت و تغییر حالت را می شود.

معایب این نوع اسفنج، کم بودن راحتی و نرمی آن است. این نوع اسفنج در مقابل فشار وتنش طولانی مدت بسیار مقاوم است و در صورت استفاده‌ی بیش از حد، شکل قبلی خود را حفظ می‌کند. اما به دلیل سفت بودن، باعث ایجاد حس ناراحتی و دغدغه در کسانی می‌شود که برای مدت طولانی روی آن نشسته‌اند.

برای تعیین نوع اسفنج مناسب، بهتر است با فروشنده یا تولید کننده مبل تماس بگیرید و نظرات ایشان را در این زمینه بپرسید. همچنین، بستگی به نوع کاربرد مبل دارد که اسفنج نرم یا سفت مناسب است. با توجه به نیاز خود، اسفنج مناسب را انتخاب کنید تا از آن برای مدت طولانی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب